Co warto wiedzieć o drzwiach zewnętrznych. Świadomy zakup.

Wiele osób zakłada, że wybór drzwi zewnętrznych jest raczej dość prosty. Cóż, jest i nie jest. Być może kupujesz nowe drzwi, aby poprawić efektywność energetyczną lub zainstalować drzwi wejściowe lepiej dopasowane do architektury Twojego domu albo też budujesz swój wymarzony dom. Bez względu na przyczynę, wszyscy chcemy, aby proces wybierania i kupowania był jak najbardziej bezbolesny. Tutaj z pomocą przychodzi Paneldoor.

Wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych

Do wyboru, do koloru; drewniane, stalowe, aluminiowe, PVC, hybrydowe (różne mieszanki materiałów). Drzwi mogą być zlicowane, półzlicowane i tradycyjne, czyli przylgowe. Mogą być lakierowane, foliowane etc. Warto też wspomnieć o zawiasach, ukrytych lub widocznych, klamkach czy pochwytach. Dodajmy jeszcze czytniki biometryczne oraz pełną automatykę z blokadami otwierania i spowalniaczami zamykania włącznie.

Czym tak naprawdę są panele drzwiowe, czym są wypełnione i jakie mają cechy użytkowe

Drzwi składają się z elementów konstrukcyjnych oraz elementów dekoracyjnych. Do części konstrukcyjnych należą ościeżnica oraz rama skrzydła, która jest ruchoma i służy otwieraniu i zamykaniu drzwi. Wypełnienie drzwiowe jest również elementem dekoracyjnym, osadzonym lub zainstalowanym w skrzydle drzwiowym, zapewniającym efekt wizualny i stabilizujący.

Panele drzwiowe występują w kilku wariantach: jako wsadowe, jednostronnie nakładkowe oraz obustronnie nakładkowe. Mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów jak np.: PVC, płyty aluminiowej czy płyty HPL.

Panel drzwiowy składa się z dwóch płyt, pomiędzy którymi zazwyczaj znajduje się warstwa twardej i wytrzymałej pianki jako izolatora, która może być wykonana z wysokiej jakości ekstrudowanego polistyrenu (XPS), pianki poliuretanowej (PUR), ekologicznej piany PT czy spienionego polistyrenu (EPS).

Wszystkie komponenty, z których wykonywane są nasze panele drzwiowe Paneldoor, pochodzą od uznanych producentów komponentów z całej Europy. Nasi partnerzy handlowi przekonali się o jakości produktu, dlatego w większości sprzedają drzwi z naszym wypełnieniem właśnie na export – stwierdza Michał Baran, współwłaściciel firmy.

Jak we właściwy sposób dbać o drzwi zewnętrzne

Konserwacja drzwi ma kluczowe znaczenie dla ich długowieczności i trwałej jakości. Bez względu na rodzaj posiadanych drzwi zewnętrznych, niezbędna jest pewnego rodzaju konserwacja. Szczególnie ważne do konserwacji są zawiasy, zamki, uszczelki, ale także panele drzwiowe i futryny. Smarowanie części metalowych, mycie i konserwacja powierzchni, np. lakierowanej, folii, metalu, są tak samo ważne do dobrego funkcjonowania drzwi przez cały rok.

Wypełnienia Paneldoor

materiał:

  • laminaty HPL i pianka poliuretanowa (PUR),
  • kolorystyka: do wyboru farby z palety RAL,
  • okleiny firmy Renolit, Hornschuch, Cova, LX Hausys,
  • szyby piaskowane wg wzorów, piaskowanie wg indywidualnych wzorów Klienta,
  • modyfikacje wzorów na życzenie Klienta.

Firma Paneldoor specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości paneli drzwiowych doskonale wykorzystuje wiedzę rynkową i potrzeby klientów, aby dostarczać panele drzwiowe do drzwi wejściowych, które są nowoczesne, trwałe, estetyczne i łatwe w konserwacji. Kupując drzwi, warto dowiedzieć się, kto jest producentem paneli drzwiowych, gdyż to właśnie te panele stanowią główny element drzwi, wpływają na ich termoizolacyjność, estetykę i trwałość.

Więcej informacji na temat produktów oraz kontakt z ekspertem: www.paneldoor.pl