Budmak salon dobrych okien i drzwi

Aby mówić o sukcesie firmy, trzeba nie tylko pozyskać klientów, którzy będą do nas wracać i nas rekomendować, ale również stworzyć stabilną i silną markę na rynku lokalnym, która będzie cieszyła się uznaniem, a sam przedsiębiorca dużym szacunkiem. To jednak wymaga pracy. O sukcesie firmy Budmak opowie właściciel firmy – pan Marcin Chaniewski.

fot. Marcin Chaniewski właściciel firmy Budmak

fot. Marcin Chaniewski właściciel firmy Budmak

Panie Marcinie, może kilka słów o firmie, jak doszło do powstania firmy, jakie były początki i co było kluczowe do jej rozwoju?
Dokładnie 21 lat temu, jesienią 1998 roku rozpocząłem pracę jako handlowiec w fabryce okien drewnianych DOMEX. Po 2 latach pracy na etacie handlowca, specjalisty ds. reklamacji, a następnie już jako mobilny przedstawiciel handlowy podjąłem decyzję o rozpoczęciu samodzielnej działalności. 1 czerwca 2020 roku będziemy obchodzić okrągłą rocznicę 20-lecia firmy BUDMAK. Od samego początku funkcjonowania firmy kładłem duży nacisk na rzetelność oraz zaspokajanie potrzeb klienta.

Mija wyjątkowy rok – rok bardzo znacznych wzrostów sprzedaży. Praktycznie od zawsze nasza działalność opiera się na prostej idei: „Wszystko w jednym miejscu”. Nasz lokal biurowy z małego punktu, sprzedającego okna i drzwi, przeistoczył się w przestronny i profesjonalny salon sprzedaży. Zauważyliśmy, że odpowiednia ekspozycja towaru wpływa zarówno na wyniki sprzedaży, jak i na komfort klienta w procesie podejmowania decyzji. W nowej lokalizacji na powierzchni 100 m2 można zobaczyć wiele pełnowymiarowych konstrukcji drzwi tarasowych HS i PSK, okna PVC, okna i drzwi aluminiowe, drewniane, rolety, bramy. Specjalizujemy się w nietypowych i trudnych realizacjach. Nie boimy się wymagających klientów i nowych wyzwań.

Jakie produkty są głównymi w ofercie i co je wyróżnia. Do kogo kierujecie swoja ofertę?
Nasz salon oferuje szeroką gamę produktów lokalnych i krajowych producentów. Współpracujemy z firmami, które zapewniają dobrą jakość oferowanych produktów. Naszymi parterami są takie firmy jak ABAKUS, WITRAŻ, SOKÓŁKA, FAKRO, WIKĘD, PORTA, DRE, ERKADO, DELTA, POLSKONE. Klient może zobaczyć w naszym salonie pełnowymiarowe okna, drzwi czy systemy przesuwne typu HS a także inne akcesoria jak parapety, rolety, plisy czy moskitiery. Naszymi klientami są: osoby prywatne, urzędy i instytucje, firmy remontowo-budowlane, deweloperzy. Indywidualne podejście do każdego klienta pozwala nam na dobieranie optymalnych rozwiązań do gustu i potrzeb każdego klienta.

Czym Pana zdaniem najczęściej kierują się klienci przy wyborze stolarki? Ceną, jakością, rzetelnością wykonywanych usług? Czy może jeszcze czymś zupełnie innym?
Dzięki temu, że współpracujemy z różnymi producentami, jesteśmy w stanie dobrze dopasowywać ofertę do sytuacji każdego klienta. Przygotowując ofertę, staramy się poznać potrzeby, oczekiwania, gusta a także dostępny budżet każdego klienta. Naszym nadrzędnym celem jest zawsze zadowolenie klienta, dlatego czasami niezbędny jest dodatkowy wysiłek włożony w przekonaniu osób decyzyjnych do zmiany podejścia w wyborze i przedstawianie rozwiązań alternatywnych – i często to nam się udaje. Po drugie każdy klient podejmujący decyzję zakupu okien, drzwi, bramy garażowej, chce mieć dobry produkt z fachowo wykonanym montażem. Każdy klient chciałby, żeby pieniądze zostały dobrze zainwestowane. Także każda stolarka okienno-drzwiowa połączona z fachowym, rzetelnym montażem to podstawa sukcesu i satysfakcji każdego klienta. 20-letnie doświadczenie pozwala dobrać odpowiednią technikę montażu do danej sytuacji u klienta na budowie.

Czy klienci przywiązują uwagę do montażu, czy coś wiedzą na ten temat?
Internet wyedukował klienta – co bardzo nas cieszy. Klienci zdają sobie sprawę, że nawet najlepsze okna, drzwi czy brama nie będą spełniały swoich funkcji, jeżeli zostaną nieprawidłowo zamontowane. Dlatego tak ważne jest korzystanie z usług profesjonalistów, dzięki czemu dajemy pewność prawidłowego montażu. Dlatego nasi pracownicy ciągle podnoszą swoje kwalifikacje z zakresu montażu, uczestnicząc w szkoleniach, śledząc nowości montażowe. Żeby zapewnić profesjonalny montaż, stosujemy najlepsze komponenty do montażu oraz specjalistyczny sprzęt. To wszystko składa się na zadowolenie naszych klientów i wiele rekomendacji. Ważnym aspektem sukcesu mojej firmy jest fakt, iż mamy własnych etatowych pracowników zaangażowanych w realizacje powierzonych zadań. Są to pracownicy z wieloletnim doświadczeniem.

 Budmak -profesjonalne podejście do montażu

fot. Budmak -profesjonalne podejście do montażu

Co według pana, państwa jest najważniejsze, aby funkcjonować i rozwijać się w dzisiejszych czasach?
W firmie Budmak satysfakcja klienta jest dla nas najważniejsza. Dlatego naszym priorytetem jest być do dyspozycji klienta i wspierać w wyborze drzwi i okien od początku projektu. Aby zapewnić wyjątkową obsługę klienta, inwestujemy w naszą nowoczesną ekspozycję, fachową obsługę oraz profesjonalny serwis posprzedażowy. Zespół firmy Budmak to specjaliści od drzwi i okien, zaangażowani w swoją pracę. Bez względu na to, czy współpracujemy z architektem, deweloperem czy właścicielem domu, nasz zespół koncentruje się na pomocy w znalezieniu odpowiednich okien, drzwi, bram czy rolet dla danego projektu wraz z doborem odpowiedniej techniki montażu.

Skąd czerpiecie Państwo wiedzę na temat wszelkich nowości, innowacji w branży?
Naszym priorytetem jest utrzymywanie bliskich więzi z naszymi dostawcami. Aby stale być na bieżąco z najnowszymi technologiami, trendami i rozwojem produktów, uczestniczymy w szkoleniach produktowych u producentów, ale także śledzimy trendy. Dodatkowo swoją wiedzę uzupełniamy poprzez udział w szkoleniach z obsługi klienta, konwentach organizowanych przez Stolarkę VIP czy udział w targach branżowych.

Dlaczego Pana zdaniem Znaki Jakości, takie jak Rekomendowane Salony Okien i Drzwi są takie ważne w dzisiejszych czasach?
Zdobycie wyróżnienia w Programie Rekomendowane Salony Okien i Drzwi to bezsprzecznie dla nas prestiż. Znaleźliśmy się w gronie najlepszych salonów w całej Polsce. Dzięki udziałowi w programie wzmocniliśmy pozytywny wizerunek naszej firmy. Otrzymanie znaku jakości to również uhonorowanie ciężkiej pracy i osiągnięć wszystkich pracowników firmy Budmak, to także rekomendacja dla klientów z Białegostoku i okolic. Zdecydowaliśmy się poddać swój salon sprzedaży zlokalizowany w Białymstoku pod wymagający i niezależny program Rekomendowane Salony Okien i Drzwi, aby poznać opinię z zewnątrz na temat naszej firmy, a w szczególności ekspozycji, wystroju i fachowości działu sprzedaży oraz ekipy monterskiej.

Jeśli miałby Pan określić jednym zdaniem Firma Budmak to…, to co by Pan powiedział?
Firma BUDMAK to: OKNA i DRZWI szyte na miarę połączone z profesjonalnym rzetelnym montażem.

Więcej informacji o ofercie firmy na stronie: www.budmak-okna.pl

 Budmak - Rekomendowany Salon Okien i Drzwi w Białymstoku

for. Budmak – Rekomendowany Salon Okien i Drzwi w Białymstoku