Bezpieczne wietrzenie – okna antywłamaniowe

Do domów jednorodzinnych włamywacze najczęściej dostają się przez uchylone okna. Aby umożliwić bezpieczne wietrzenie Roto stworzyło innowacyjną funkcję okuć do okien – Roto TiltSafe. Rozwiązanie skutecznie zabezpiecza przed wyważaniem w klasie RC 2, nawet gdy okno jest w pozycji uchylonej.

Roto TiltSafe_Bezpieczne wietrzenie latem

Roto TiltSafe_Bezpieczne wietrzenie latem

 

Okno z funkcją Roto TiltSafe RC2 można pozostawić uchylone na szerokość 6,5 cm, pozwalając na odczuwalny dopływ tlenu, bez obaw o bezpieczeństwo dobytku i domowników. Taka szerokość uchylenia skrzydła zapewnia skuteczną wymianę powietrza, umożliwia chłodzenie i zapobiega gromadzeniu się wilgoci. Jednocześnie uchylone okno pozostaje zabezpieczone i odporne na wyważenie z użyciem narzędzi, takich jak klin, wkrętak i młotek. Okucie Roto TiltSafe gwarantuję odporność antywyważeniową zgodnie z wymaganiami klasy RC 2.

 

 

 

 

Roto TiltSafe_Zaczep

Fot. Roto TiltSafe zaczep

Konstrukcja bezpiecznego uchylenia

Za ochronę przed wyważeniem odpowiada specjalna konstrukcja okucia. Zastosowane w niej elementy: trzy stalowe zaczepy antywłamaniowe, w połączeniu z antywyważeniową rolką ryglującą i klamką zamykaną na klucz, skuteczne stawią opór nieproszonym gościom. Okno z okuciem Roto TiltSafe sprawdzi się w sypialniach i łazienkach – można zostawić uchylone skrzydło na noc. Okno z funkcją Roto TiltSafe polecane jest też do pomieszczeń na parterze, takich jak salon czy gabinet, gdzie ochrona antywłamaniowa jest szczególnie pożądana.

 

Roto_NX_ funkcją TiltSafe_uchył w klasie RC2

Fot. Roto_NX funkcją TiltSafeuchył w klasie RC2

Zaprojektowane do inteligentnego domu

Funkcja Roto TiltSafe to element nowego okucia Roto NX, który dostępny jest w dwóch wariantach: jako wersja klasyczna – obsługiwana manualnie oraz wersja sterowana elektrycznie. W obu zachowano maksymalną szerokość uchylenia umożliwiając lepszą wymianę powietrza. Roto TiltSafe RC2 zostało nagrodzone tytułem Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki 2020.