Art.Seven pytania o profesjonalny montaż

Wysokiej klasy wiedza ekspercka oparta na wieloletnim doświadczeniu. To właśnie charakteryzuje właściciela salonu sprzedaży ART. Seven z Gliwic. Firma została po raz koleiny wyróżniona w programie Rekomendowane Salony Okien i Drzwi, który nagradza najlepsze salony w Polsce. Mamy okazje pozamawiać z właścicielem firmy panem Arturem Kozimorem o drodze do sukcesu i profesjonalizmie.

Grzegorz Cendrowski; Panie Arturze proszę powiedzieć trochę więcej o firmie ART. Seven. Kiedy powstał salon, skąd pomysł na sprzedaż stolarki?  

Artur Kozimor: Firma powstała w 1999 roku i obecnie zatrudnia 5 osób. W pierwszych latach działalności zajmowaliśmy się ogólnobudowlaną, czyli kotłami gazowymi i olejowymi. Obserwując rynek budowlany postanowiliśmy rozszerzyć naszą działalność o sprzedaż i montaż okien, drzwi, rolet, etc. Zauważyliśmy, że konsumenci szukają dobrych okien i drzwi oraz profesjonalnej obsługi a co za tym idzie montażu. Dlatego wyspecjalizowaliśmy się w montażu tzw. ciepłym. Postawiliśmy również na współpracę z najlepszymi dostawcami. Około 6 lat temu nasz salon został pierwszym autoryzowanym salonem firmy VETREX na Śląsku – co było dla nas wielkim wyróżnieniem. W naszym salonie sprzedaży Klient może zobaczyć pełnowymiarowe, pełno gabarytowe okna, duże drzwi przesuwne typu HS lub PSK, a także wiele innych rozwiązań jak okno do kuchni, okna balkonowe z ruchomym słupkiem lub ze słupkiem stałym. Wszystkie dodatkowe elementy jak bramy garażowe, drzwi, rolety, parapety.

Grzegorz Cendrowski: Do kogo skierowana jest oferta, jakie produkty są w Państwa ofercie i co ją wyróżnia?

Artur Kozimor: Postawiliśmy na jakość oferowanych produktów i dlatego nasz wybór padł na firmę VETREX. Wcześniej współpracowaliśmy z różnymi producentami, ale jakość okien PVC odbiegała od naszych oczekiwań. Nasza oferta skierowana jest do klienta premium, więc i produkt, i usługa musi być również Premium.  W naszej ofercie znajdują się produkty takich firm jak Vetrex, Al.-tech, Gros, Wikęd, Portos i Mirola.  Dzięki współpracy z wiodącymi producentami oferowane przez nas produkty spełniają najwyższe wymagania w zakresie efektywności energetycznej, bezpieczeństwa, komfortu a także wzornictwa.

Aby oferowane przez nas produkty dobrze funkcjonowały, muszą być profesjonalnie zamontowane. Tak zwany ciepły montaż trójwarstwowy jest dla nas standardem. Posiadamy własna grupę montażową, która zajmuje się montażem okien, drzwi i rolet. Natomiast bramy garażowe montuje firma zewnętrzna, która ma 20 letnie doświadczenie.

Grzegorz Cendrowski: Jakie produkty cieszą się obecnie największym zainteresowaniem ze strony klientów?

Artur Kozimor: Oczywiście to zależy w dużej mierze od zasobności portfela klienta. Jednak największym zainteresowaniem cieszą się duże przeszklenia – duże drzwi przesuwne typu HS, witryny, etc.  Jest to spowodowane zmieniającą się architekturą budynków, która otwiera się na świat zewnętrzny. Aby takie duże przeszklenia były bezpieczne – musimy zastosować nich odpowiednie szyby. Dlatego jako profesjonaliści rekomendujemy naszym klientom zastosowanie odpowiednich rozwiązań jak np. szkło laminowane, szkło przeciwsłoneczne czy szkło samoczyszczące.Grzegorz Cendrowski: Czy klienci przywiązują uwagę do montażu?

Artur Kozimor: Odkąd pamiętam praktycznie nie wykonujemy montażu na pianę. Staramy się przekonać klienta do montażu trójwarstwowego. Byliśmy jedną z niewielu firm na śląsku, która jako pierwsza zaczęła wykonywanie tzw. „ciepłego montażu” Wszyscy w koło mówili, że nikt tego nie kupi, że jest za drogie i zastanawiali się czy jest to potrzebne i po co klient ma przepłacać. Teraz widzimy, że większość firm montujących okna wykonuje i rekomenduje taki montaż, może dlatego, że przepisy to wymusiły. My od samego początku starliśmy się pokazać zalety trójwarstwowego montażu. Dlatego tylu mamy zadowolonych klientów, którzy nas rekomendują i polecają.

Grzegorz Cendrowski: Czy zdarza się również wykonywanie montażu poza licem muru?

Artur Kozimor: Tak oczywiście, wykonaliśmy kilka montaży na różnych systemach np. konsolach Knelsen’a, na tzw. ciepłych belkach z firmy Ergo Plus.  Są klienci, którzy stawią na parametry termiczne, w szczególności, jeśli budują Dom Pasywny. W tym przypadku klient jest świadomy, ile taki montaż kosztuje i cena nie gra tak wielkiej roli.

Grzegorz Cendrowski: Czy Pana zdaniem konsumenci mają większą wiedzę na temat okien, drzwi, bram i ich montażu niż kilka lat temu?

Artur Kozimor: Na podstawie obserwacji własnego salonu, mogę stwierdzić, że klienci mają większą wiedzę na temat tego jakiego produktu poszukują. Współczesne budownictwo stoi pod znakiem energooszczędności, a jednym z kluczowych aspektów w tym wymiarze jest odpowiedni dobór i montaż okienDlatego w 90% naszych montaży stosujemy tzw. montaż ciepły, a jest to montaż trójwarstwowy.

Grzegorz Cendrowski: A co robi Pan w wolnym czasie jakieś hobby?

Artur Kozimor: Nie mam zbyt dużo wolnego czasu. Moim hobby jest praca, dom i ogród. Ale wcześniej interesowałem się sportami zespołowymi takimi jak piłka ręczna czy koszykówka – byłem zawodnikiem piłki ręcznej, ale niestety z powodu kontuzji musiałam zaprzestać trenowania.  Gry zespołowe są też świetnym sposobem na naukę kultury oraz szacunku do innych. Możemy wyrobić w sobie ogromną siłę woli, umiejętność reagowania na przeciwności oraz odpowiednią interpretację porażek.

Grzegorz Cendrowski: Co Pana wyróżnia na tle konkurencji, którą Pan ma w Gliwicach i na śląsku?

Artur Kozimor: Jako pierwsi zaczęliśmy stosować montaż trójwarstwowy. Ciągle dokonaliśmy swój warsztat pracy poprzez udział w różnych szkoleniach – podnosząc swoje kwalifikacje i umiejętności. Uczestniczymy w wielu szkoleniach i staramy się być na bieżąco z innowacjami i nowościami na rynku.

Grzegorz Cendrowski: Panie Arturze, jeśli miałaby Pani określić jednym zadaniem firma ART. SEVEN to…to co by Pan powiedział?

Artur Kozimor: Stawiamy na obsługę klienta – czyli doradztwo. Zawsze wsłuchujemy się w klienta, aby wyczuć jego potrzeby. My również jako eksperci od stolarki otworowej możemy zaprojektować okno, które będzie spełniało oczekiwania klienta. Tak więc powiedziałbym, że ART.Seven to wysokiej klasy wiedza ekspercka oparta na wieloletnim doświadczeniu.

Więcej informacji na temat oferty na stronie: www.artseven-gliwice.pl