Architekt wybrał piękne okna i bramę do swojego domu

W miejscowości Młynisko, architekt stworzył dla siebie dom o czystym i ponadczasowym wyglądzie. Duże przestrzenie są komfortowe i pełne naturalnego światła. Z zewnątrz budynek jest zaprojektowany w sposób prosty i estetyczny, a w jego otoczeniu dominuje uspokajająca naturalna zieleń. Dzięki nowoczesnej stolarce otworowej stworzono w nim idealną przestrzeń do życia.

Dom architekta

Stylowe okna tarasowe

Pionowe przeszklenia domu to ekskluzywna stolarka fasadowa FAKRO INNOVIEW. Wielkopowierzchniowe drzwi tarasowe nie tylko dostarczają obfitość naturalnego światła do strefy dziennej, ale również otwierają wnętrze na piękne otoczenie domu. Szeroki widok na zieleń oraz prywatne jezioro zaciera granicę między przestrzenią mieszkalną a otaczającą przyrodą. Okna pionowe FAKRO INNOVIEW, dzięki wysokiej jakości wykonania, zapewniają bardzo wygodną obsługę oraz komfortowe warunki mieszkania przez cały rok. W wielu pomieszczeniach można zobaczyć wąskie pionowe przeszklenia, bardzo skutecznie doświetlające wnętrza oraz doskonale prezentujące się na fasadzie budynku i współtworzące jego wysmakowany design. Zestaw stolarki pionowej uzupełnia brama garażowa FAKRO INNOVIEW LINE. Stylowa i funkcjonalna brama, zbudowana z termoizolacyjnych paneli oraz wyposażona w rozwiązania zwiększające komfort i bezpieczeństwo użytkowania doskonale pasuje do tego projektu. Dzięki zastosowaniu kompletu produktów osiągnięto efekt wysokiej estetyki i elegancji całego budynku.

„Powierzchnie okienne w tym projekcie odgrywają kluczową rolę. Po tym, gdy udało mi się wraz z małżonką znaleźć działkę naszych marzeń, od razu wiedziałem, że projektowany na niej dom będzie miał wiele przeszkleń z uwagi na piękno drzewostanu i zróżnicowanie terenu” – komentuje autor projektu, a zarazem inwestor mgr inż. arch. Łukasz Weirauch.

  

Dopasowane okna dachowe

Rozmiar i umiejscowienie okien dachowych FAKRO dobrano tak, aby stanowiły one przedłużenie linii na fasadzie domu, wyznaczanych przez wąskie przeszklenia pionowe. Dzięki temu uzyskano estetyczny i harmonijny styl zewnętrznej warstwy budynku. Kolory okien również zostały dopasowane do całego projektu. Zewnętrzne okucie aluminiowe okien dostosowano oczywiście barwą do pokrycia dachu, natomiast profile wewnętrzne są w kolorze naturalnego drewna, czym odpowiadają stolarce fasadowej oraz innym drewnianym elementom wykończenia pomieszczeń. Wewnątrz domu panuje równowaga czystego, nowoczesnego stylu oraz ciepła i naturalnego uroku drewna. „Niemniej ważnym elementem są okna dachowe, które oświetlają korytarz i dodatkowo kuchnię. Usytuowane są na północnych połaciach, tak więc nigdy nie wchodzą przez nie bezpośrednie promienie słoneczne. Okna te wieczorami, przy zapalonym oświetleniu ledowym wewnątrz budynku, pełnią również efektowną funkcję wizualną całego obiektu” – dodaje architekt.

INFORMACJE
Obiekt Dom jednorodzinny
Miejsce Młynisko, Polska
Architekt mgr inż. arch. Łukasz Weirauch
Wykonawca Alando Centrum Okien i Drzwi
Wykorzystane produkty FAKRO
Stolarka pionowa:
12 x okno 700 x 2500, 1 x okno 1400 x 2500,
1 x okno 2500 x 2500, 1 x okno 2850 x 500,
1 x drzwi podnoszono-przesuwne HST 4600
x 2550, 1x okno 2250 x 2500, 1 x drzwi podnoszono-
przesuwne HST 5092 x 2550
Stolarka dachowa: 6 x okno dachowe FTP-V
Strona internetowa www.luksusowydom.pl