Apartament w Moskwie i dwuskrzydłowe okna dachowe.

Moskwa, jedno z największych miast świata, to żywe i pełne kontrastów serce Rosji. Wypełnione naturalnym światłem miejsce, w którym można odzyskać równowagę i spokój po ciężkim dniu, ma wyjątkową wartość w tej tętniącej życiem metropolii. Przedstawiamy ciekawie zaprojektowany salon na poddaszu jednego z budynków, zlokalizowany w tym mieście.

Ład i harmonia

Wyróżniającym elementem tego pokoju dziennego jest, „lewitujące” nad podłogą, doświetlone oknem dachowym, ciekawe pomieszczenie w kształcie sześcianu, w którego wnętrzu rośnie drzewo. Stanowi ono jedną z kilku stref funkcyjnych salonu. Zaliczają się do nich: obszar aktywnej rozrywki, sala telewizyjna, zaciszna strefa relaksu, a także centralna strefa medytacji i relaksu, znajdująca się właśnie wewnątrz sześcianu zawieszonego w przestrzeni salonu. Całe wnętrze wypełnione jest naturalnym światłem, dzięki zastosowaniu okien dachowych FAKRO FDY-V Duet proSky. Są to dwuskrzydłowe okna dachowe, które charakteryzują się dużymi rozmiarami. Ich górne skrzydło otwierane jest obrotowo. Natomiast podwyższona oś obrotu pozwala na swobodne podejście do krawędzi otwartego okna nawet wysokiej osobie.  Dzięki temu okna dachowe o dużej powierzchni umożliwiają również szybkie oraz skuteczne przewietrzanie pomieszczenia. Reasumując współtworzą jego naturalną i relaksującą atmosferę.

Wielofunkcyjność w innym wymiarze

Projekt stworzony z myślą o zaspokajaniu różnych potrzeb użytkownika. Architekt zaproponował wielofunkcyjną przestrzeń  w której mieszkańcy mogą odpoczywać, relaksując się w samotności lub spędzać czas w większym gronie. Wolna od zbędnych przedmiotów przestrzeń zabiera mieszkańców do innego wymiaru, pozwalając im na wyciszenie i spokojny odpoczynek.

Apartamenty w Moskie z oknami dachowymi FakroSkrzydło w oknie dachowym otwierane jest obrotowoCiekawe pomieszczenie w kształcie sześcianu doświtlone oknami dachowymi FakroObszar aktywnej rozrywki, sala telewizyjna, zaciszna strefa relaksu i piekny widok z okienStrefa relaksu doświetlona oknami dachowymi FakoDwuskrzydłowe okna Fakro , które charakteryzują się dużymi rozmiaramiOkno dachowe FAKRO FDY-V Duet proSkyPrzestrzeń pozwlająca odpocząc i zrelaksować sie na kanapie

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej informacji ma temat okien dachowych na stronie : www.fakro.pl