Alando – współpraca z architektem z korzyścią dla klienta.

Wsłuchiwanie się w potrzeby klientów i rynku w ogóle, współpraca z najlepszymi producentami, partnerska współpraca z pracowniami architektonicznymi, świetny zespół sprzedażowy i doświadczone grupy montażowe – czyli Alando rekomendowany salon okien, drzwi, bram, rolet z Kalisza. Dlaczego warto odwiedzić akurat ten salon, odpowie właściciel Pan Andrzej Donat.

Rekomendowany Salon Okien i Drzwi Alando z Kalisza

Na zdjęciu: Właściciel firmy Alando z Kalisza, Pan Andrzej Donat.

Grzegorz Cendrowski: ALANDO to brzmi dumnie. Ile to już lat firma prężnie działa na rynku kaliskim, a może szerzej – wielkopolskim?
Andrzej Donat: Firmę założyłem w 2002 r. Na początku zasięg działalności faktycznie był lokalny. Z biegiem czasu obszar działań stopniowo się powiększał, a współpraca z jednym z moich dostawców zaowocowała pozyskiwaniem zamówień z ościennych województw. Obecnie obsługujemy klientów w promieniu 150 km.

Jak i czym wyróżnia się Państwa firma na tle konkurencji, której tutaj wcale nie brakuje?
Od samego początku założyłem sobie, aby związać się z najlepszymi producentami, których produkty nie są może najtańsze, ale na pewno gwarantują najwyższą jakość w oparciu o najnowsze technologie. Proponujemy rozwiązania nietuzinkowe, inne od masowo proponowanych na rynku. Nie twierdzę, że masowa produkcja jest zła, ale uważam, że przedsięwzięcie, jakim jest budowa Własnego Domu, wymaga najlepszych materiałów. Drugi cel, jaki realizuję, to terminowość i rzetelność wykonywanych usług.

Klienci są coraz bardziej wymagający, ale także coraz bardziej majętni. Jakie są ich oczekiwania dotyczące produktów?
Klienci zawsze byli wymagający, a wraz z rozwojem technologii i łatwym dostępem do informacji stali się bardzo świadomi, często przychodzą z zamiarem zakupu naszych konkretnych rozwiązań. Rolą moją i moich pracowników jest przekazanie i utwierdzenie, że wybrany produkt spełni oczekiwania. Wiele z tych produktów mogą kupić tylko u nas.

Powiedz nam czego potrzebujesz, a my spełnimy twoje oczekiwania – Alando twój doradca w wyborze okien i drzwi

Rekomendowany Salon Okien i Drzwi – bo takim jest Alando – nobilituje, ale też zobowiązuje do utrzymywania wysokiego poziomu obsługi klienta. I do czego jeszcze?
Rekomendowany Salon Okien i Drzwi – wiele lat pracowałem na to, aby być tak postrzeganym. Alando to nie tylko salon sprzedaży, w którym można kupić okna i drzwi. Przede wszystkim jest to miejsce, w którym Inwestor uzyska profesjonalne doradztwo techniczne. Nasz zespół doradców już na etapie projektowania domu zaproponuje optymalne rozwiązania. Takie, aby służyły przez okres wielu, wielu lat.

Rekomendacja kapituły programu i znak jakości dla salonu Alando

Certyfikat oraz znak jakości przyznany przez Kapitułę programu ” Rekomendowane Salony Okien i Drzwi” dla firmy Alando z Kalisza.

Dobry projekt zaczyna się od dobrego architekta. Pana firma współpracuje z różnymi pracowniami. Z jakim skutkiem albo z jakimi sukcesami?
Tak, często projekt architektoniczny narzuca, z czego będą wykonane np. okna, i nie chodzi o wskazywanie producenta, ale o to, czy okna da się wykonać z PVC czy ze względu np. na gabaryty należy zastosować aluminium czy drewno. Tak jak w przypadku producentów stolarki i w tej dziedzinie staramy się nawiązywać współpracę z najlepszymi architektami. Jesteśmy rozpoznawani na rynku jako ten z Salonów, który jest w stanie sprostać najbardziej wymagającym projektom.

Proszę się pochwalić najciekawszym – Pana zdaniem – projektem.
Najciekawszy projekt, jaki do tej pory zrealizowaliśmy, to projekt pana Łukasza Weiraucha z biura projektowego Luksusowy Dom, z którym mamy podpisaną umowę o stałej współpracy. Projekt domu o bardzo nowoczesnej bryle, w której musiały być zastosowane okna i drzwi spełniające najwyższe parametry technologiczne. Okna wielkogabarytowe, stabilność i skuteczność termiczna były równie ważne, co nowoczesny Design.

Kompleskowe realicje firmy Alando z Kalisza

Fot. Dom zaprojektowany przez arch. Łukasza Weiraucha, natomiast okna, drzwi wew. drzwi zew. oraz brama garażowa dostarczone i zamontowane przez firmę Alando.

Oferta dostosowana potrzeb klientów – Alando Centrum Okien i Drzwi, Bram i Rolet

Macie państwo w swojej ofercie wiele znanych marek. Z kim współpracujecie i dlaczego?
Współpracujemy z Technika Okienna w Elblągu, Kapica w Zawadzkiem, Fakro Stolarka Innoview, ATN Okna ze Słupcy, Selt, Master, Portos, Parmax, KMT, Vikking, Jagdor, Interdoor, Entra, Gipsy Kings, Amber Glass, CDA-okucia do szkła itd. Zaznaczam, że są to współprace wielo, a nawet kilkunastoletnie. A dlaczego z nimi? Ponieważ wyróżniają się dbałością o najdrobniejszy szczegół, ciągłym wdrażaniem nowych technologii, terminowością dostaw, skutecznym serwisem gwarancyjnym. Najnowszym partnerem, z którym finalizujemy rozmowy, jest firma Bubendorff.

Wszystko jest ważne, ale montaż najważniejszy – coraz częściej słyszy się takie stwierdzenia. Czy zgadza się Pan z tą opinią?
Każdemu z naszych Klientów powtarzamy, że montaż jest najważniejszy, dlatego musi to być Montaż Prawidłowy. Wykonany przez wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem przy użyciu najlepszych dostępnych materiałów. W naszych ofertach i realizacjach wyraźnie wskazujemy, jak prace montażowe będą wyglądać, jakich użyjemy materiałów, w jakiej ilości i jakich producentów. Tłumaczymy, jakie z tego tytułu wynikają korzyści i jakich błędów katastrofalnych dla domu unikamy. Dodam, że dwa lata temu poczyniłem dużą inwestycję, dzięki której jesteśmy prawdopodobnie jedyną firmą na lokalnym rynku, posiadającą własnego robota do montażu okien wielkopowierzchniowych.

Gdyby mógł Pan w kilku słowach powiedzieć, jaka stolarka budowlana dominuje obecnie i będzie dominować w najbliższym czasie?
Od paru lat zauważalny jest trend budowy domów bez mała szklanych. Okna są bardzo duże, panoramiczne. Najczęściej nieotwierane lub przesuwane bezprogowe tzw. HST. Przestrzenie wewnątrz domu są otwarte, dlatego wymagana jest duża skuteczność termiczna i wytrzymałość statyczna okien. Przebojem na rynku spełniającym te wymagania jest drewno, jednak nie w tradycyjnej formie, a w połączeniu z aluminium. Producentem jest Fakro Innoview. Tak wykonane okna cechują się najlepszą odpornością na odkształcenia, nie wymagają cyklicznego malowania i gwarantują sprawność na dziesięciolecia.

Dziękujemy za rozmowę i poświęcony czas. Więcej informacji o firmie i ofercie na stronie: www.alando.pl