Adwil rekomendowany salon okien, bram i drzwi na Pomorzu

Rzetelność, doświadczenie, dobre produkty i indywidualne podejście do klienta sprawiło, że marka firmy rozwinęła się i stała się regionalnym liderem w zakresie sprzedaży, montażu i serwisu okien, bram oraz drzwi. Choć nadal rośnie, zachowała wyjątkowy etos pracy, indywidualne podejście i dbałość o najdrobniejszy nawet szczegóły.  Jak to zrobiła ? Na pytania Stolarka VIP odpowiada współwłaściciel firmy i salonu Adwil z Tczewa, pan Dawid Drąg. „Najlepsi są wśród nas”

Panie Dawidzie, jak się prosperowało i prosperuje w czasie pandemii? Jak pan i firma Adwil sobie radzi?

Czas pandemii to duże wyzwanie dla wielu branż. W ADWIL oferujemy usługi z zakresu sprzedaży i montażu elementów stolarki otworowej dla klientów Polski północnej, ale także Skandynawii czy Niemiec. System obsługi online zawsze był więc częścią naszej działalności. Doświadczenie to pozwoliło nam zatem szybko odnaleźć się w nowych warunkach. Niektórzy klienci rzeczywiście preferują spotkania online. Dzięki specjalnym systemom informatycznym byliśmy i jesteśmy w stanie bezpiecznie przeprowadzić klientów przez cały proces inwestycyjny od doradztwa w wyborze, przez prezentację produktów, po ustalenia szczegółów rozliczenia i terminów montażu stolarki. Zachowujemy ciągłość realizacji, a dzięki indywidualnemu podejściu do każdego zlecenia, klient może liczyć na atrakcyjną kalkulację kosztów i asortyment najwyżej jakości.

Wygląda na to, że mamy boom budowlany, ale ceny też idą w górę, czy klienci chcą zdążyć przed kolejnymi podwyżkami okien, drzwi, etc.?

 Faktycznie ceny wzrastają praktycznie co kwartał o kilka procent. Klienci szukają więc najkorzystniejszych rozwiązań z atrakcyjnym bilansem ceny do jakości i w ADWIL taką ofertę znajdują. Dlatego aktualnie, w środku wiosny mamy podpisanych już wiele umów na konkretne produkty z katalogów drzwi, okien czy bram garażowych z terminem montażu na listopad czy grudzień. Oczywiście inwestor musi dopilnować tego, aby dokładnie przygotować wszystkie otwory pod montaż wybranych produktów. Ale jest to ostatecznie sytuacja korzystna dla klienta. Niweluje bowiem ryzyko późniejszych poprawek, dodatkowych kosztów i błędów realizacji. Zawsze zachęcamy, by wyboru stolarki otworowej dokonywać na etapie planowania budowy domu lub wstępnych prac konstrukcyjnych. Z jednej strony daje to gwarancję ceny bez podwyżek, a z drugiej spójną estetycznie aranżację całej elewacji oraz, co równie ważne, dopasowane wymiary i brak przykrych niespodzianek na palcu budowy.

Rekomendowany Salon Okien i Drzwi to prestiż, wyróżnienie, ale także większa odpowiedzialność i bardzo wysoka jakość produktów i usług. Czy klienci to doceniają, że należy Pan do elity naszej branży i czy przez to chętniej kupują w Pana salonie?

Certyfikat Rekoemndowany Salon Okien i Dzrwi Adwil z TczewaZ uwagi na nasz prestiż czujemy się odpowiedzialni za to, aby jak najlepiej dopasować kontrahentom produkty do ich potrzeb. Klienci zgłaszają się do nas już na etapie projektowania wymarzonego domu i wspólnie rozpoczynamy pracę nad doborem odpowiednich produktów oraz ich wymiarów tak, aby można było korzystać z nich w komforcie przez długie lata. Warto pamiętać, że kompletna stolarka od jednego dostawcy to pewność optymalnie dobranych elementów i gwarancja niższego kosztu inwestycji.

Klienci doceniają także wysoki standard naszej obsługi klienta. Jesteśmy bowiem z nimi także po zakupie wybranych produktów. W razie problemów nie zostają sami i nie muszą szukać pomocy, spędzając godziny na automatycznych infoliniach. Zatrudniamy wykwalifikowanych monterów i serwisantów, którzy profesjonalnie, kompleksowo i bezpiecznie instalują oraz serwisują u klienta produkty z oferty firmy. Działając lokalnie, możemy szybko i skutecznie reagować na zgłoszenia.

 

Dużo mówimy o sprzedaży, o sytuacji na rynku, o pandemii. Może kilka słów o pana planach wakacyjnych, o pana hobby?

 Z uwagi na obecną sytuację trudno cokolwiek zaplanować z dużym wyprzedzeniem, ale chciałbym w tym roku odwiedzić Hiszpanię oraz ukochaną Azję. Jeśli jednak pandemia nie pozwoli na dalekie wyprawy, to zawsze mogę skorzystać z aktywnego wypoczynku w lokalnej scenerii. Moją wielką pasją są wyprawy rowerowe, a na Pomorzu pięknych i ambitnych tras nie brakuje. Weekendowe wypady na Kaszuby czy Półwysep Helski to zawsze świetny sposób na podładowanie własnych energetycznych baterii i relaks w ruchu blisko natury.

Powracając do okien, drzwi, bram, rolet i właśnie np. ogrodów zimowych czy pergol. Słyszeliśmy, że na tego typu rozwiązania też jest coraz więcej chętnych. Ludzie chcą oazy spokoju, komfortu i chcą za to ekstra płacić, prawda?

Zgadza się. W ostatnich dwóch latach widzimy dynamiczny wzrost zainteresowania przydomowymi ogrodami zimowymi. My także realizujemy dla klientów tego typu inwestycje, sukcesywnie rozszerzając portfolio naszych usług. Widzę, że klienci doceniają tę formę aranżacji wnętrza nie tylko ze względów estetycznych, ale także oszczędności energetycznej, którą można dzięki nim uzyskać dla całego domu. Duże przeszklenia w połączeniu z aluminiowymi profilami to jeden z symboli nowoczesnej architektury. Jako strefa relaksu sprawdzają się znakomicie, szczególnie przy ekspozycji południowo-zachodniej, gdy w zimowe słoneczne dni możemy cieszyć się ciepłem i słońcem w domowym zaciszu. Dzięki odpowiedniej izolacji i właściwej konstrukcji ogrody zimowe mogą także wspierać komfort termiczny domu. Dlatego zawsze chętnie wspieramy klientów w wyborze optymalnych rozwiązań dla ich indywidualnych projektów. Doradzamy w zakresie wzornictwa oraz funkcjonalności produktów z oferty.

Pana piękny, duży salon obsługuje bardzo duży obszar wokół Tczewa, jak duży, dokąd państwo docierają ze swój ofertą?

Gdy zaczynaliśmy działalność, obsługiwaliśmy głównie teren Kociewia, czyli okolice Tczewa i Starogardu Gdańskiego. Ale od kilku lat docieramy z ofertą zarówno do klientów z aglomeracji trójmiejskiej, jak i kontrahentów z ościennych województw. Obecnie ADWIL świadczy usługi od Wybrzeża, przez Kujawy, po Mazury. Zaopatrujemy w stolarkę otworową mieszkańców Gdyni, Gdańska, Bydgoszczy, Olsztyna czy Torunia. Rozwijamy także sukcesywnie współpracę z inwestorami zagranicznymi. Dla klientów decydujących się na zakup u nas pełnego pakietu produktów, mamy atrakcyjne rabaty.

Niezależność jest w cenie. Czy w związku z tym, że ma pan bardzo szeroką ofertę wielu producentów, jest pan bardzo konkurencyjny i chętniej wybierany przez klientów? U pana jest naprawdę w czym wybierać, prawda?

Różnorodność oferty to podstawa naszej działalności. Klienci mają bardzo konkretne wymagania co do jakości. I to jest dla nas punkt wyjścia w codziennej działalności. Prezentujemy również szeroki przegląd modeli pod różne warianty designerskie. Jeśli chodzi o okna to mamy w swojej ofercie modele cenionych producentów takich jak Drutex na autorskim profilu Iglo Energy oraz przepięknie wykonane okna Wiśniowski na znanym profilu Veka. Rzadko się również zdarza, by w podobnych do naszego salonach, można było nabyć bramy garażowe dwóch topowych producentów w Polsce, jakimi niewątpliwie są Hörmann oraz Wiśniowski. Od początku ideą firmy była współpraca tylko z najsolidniejszymi producentami oraz prezentacja uznanych marek w bogatym i przestronnym showroomie.

Proszę się pochwalić, ile m2 ekspozycji ma salon i jakie macie państwo marki pod jednym dachem?

Nasz salon w Tczewie, przy ulicy Jagiellońskiej 55c to obecnie 250 m2 samej przestrzeni ekspozycyjnej. Naszym celem było stworzenie miejsca, które dawałoby klientom możliwość swobodnej i szczegółowej analizy oferowanych produktów. Udostępniamy jedną z najbogatszych ekspozycji bram garażowych. W naszym salonie można sprawdzić różnorodne modele drzwi wewnętrznych i zewnętrznych oraz okien, dobrać akcesoria, przetestować systemu mocowań oraz zweryfikować kolorystykę katalogową ze stanem faktycznym. Nasi klienci nie wybierają w ciemno. Jeśli chodzi o skrótowy przegląd marek, to w ADWIL oferujemy:

  • Okna: Drutex i Wiśniowski – aluminiowe, drewniane, PVC. To systemy szczelne, eleganckie, funkcjonalne, energooszczędne, lekkie i bezpieczne.
  • Bramy: Hörmann i Wiśniowski – segmentowe i uchylne, sterowane automatycznie lub ręcznie.
  • Drzwi zewnętrzne: Wikęd, KMT, CAL, Hörmann i Wiśniowski – stalowe, aluminiowe, drewniane, ze wzmocnieniami antywłamaniowymi oraz popoż. dla mieszkań w bloku, zabudowy jedno i wielorodzinnej, a także obiektów przemysłowych.
  • Drzwi wewnętrzne: DRE Porta i Erkado – produkty z nowoczesnym wzornictwem, praktycznymi rozwiązaniami oraz wysoką jakością wykończenia.
Wiele pozytywnych komentarzy klientów, ale również cieszy się pan uznaniem wśród dostawców z którymi pan współpracuje- w czym tkwi tajemnica sukcesu?

 Jesteśmy rodzinną polską firmą z dwudziestoletnim doświadczeniem na rynku. To wielki zasób, który daje nam wiedzę, jak oferować najkorzystniejsze rozwiązania kontrahentom. To także budowane przez lata zaufanie z klientami, dostawcami, producentami i osobista odpowiedzialność za każde zlecenie. Fundament sukcesu ADWIL budują również wysokie kompetencje kadry i pasja zgranego zespołu, opierającego współpracę na szczerości, pełnym zaufaniu i trosce o satysfakcję klientów. Dzięki temu dostarczamy nowoczesne i sprawdzone rozwiązania w zakresie stolarki otworowej dla domu i przemysłu.

Dziękujemy za wywiad i zapraszamy do odwiedzenia salonu Adwil w Tczewie. www.adwil.pl