AiR OKNA czyli profesjonalizm, rzetelność i dokładność.

AiR OKNA z Lublina to salon, który zajmuje się sprzedażą i montażem stolarki otworowej. Salon został wyróżniony w ogólnopolskim programie Rekomendowane Salony Okien i Drzwi, programie, który stawia wysokie wymagania kandydatom co do obsługi klienta. Jest to salon okien i drzwi, gdzie ogromną rolę odgrywa jakość, profesjonalizm, wieloletnie doświadczenie, elastyczność w stosunku do każdego Klienta oraz do każdego realizowanego projektu. Rozmawiamy z właścicielami firmy Panem Andrzejem Fidorem i Panem Radosławem Pietrysem.

Ile lat istnieje firma i co to znaczy sprzedawać okna, drzwi czy bramy w segmencie premium? Do kogo skierowana jest oferta?
Firma istnieje od 2013 roku. Od samego początku działalności naszej firmy postawiliśmy na sprzedaż produktów premium. Nasza oferta skierowana jest do osób wymagających, które chcą mieć produkty na wysokim poziomie. Sprzedaż i montaż produktów z segmentu premium wymaga innego podejścia do klienta. Dlatego cały czas śledzimy nowinki branżowe, podnosimy swoje kompetencje uczestnicząc w szkoleniach organizowanych przez naszych partnerów, ale także szkoleniach zewnętrznych. Doskonalimy swój warsztat.

Od niedawna zmienili Państwo swoją siedzibę. Czy nowa lokalizacja państwa firmy w Centrum Handlowym pomaga zdobywać klientów?
Jesteśmy bardzo zadowoleni z nowej lokalizacji, ponieważ jesteśmy w centrum miasta. Dzięki temu nasi Klienci mają ułatwiony dojazd do nas, a to przekłada się na większą ilość spotkań, a co za tym idzie podpisanych umów. Nowy salon jest dwa razy większy niż poprzedni. Dzięki temu mogliśmy zbudować większą ekspozycję, która została wzbogacona o drzwi wejściowe, bramę garażową czy również 3 rodzaje zewnętrznych osłon okiennych z automatyką Somfy Dzięki temu możemy klientowi zaprezentować wszystkie produkty z naszej oferty.

Klient może zobaczyć, jak będą te produkty u niego w domu się prezentowały i jak działają. To pobudza wyobraźnię i szybszy proces decyzyjny u klienta. Musimy przyznać, że decyzja o zmianie lokalizacji była strzałem w 10. Ogólnie trafia do nas dużo więcej osób nić w starej lokalizacji. Jest to związane z dobrym dojazdem i tym, że centrum handlowe „Gala” jest bardzo znane w Lublinie i na Lubelszczyźnie. Trafiają tu bardzo wymagający Klienci, do których nasza oferta jest skierowana.

Dużo mówi się o montażu, o profesjonalnym, o tzw. „ciepłym montażu”. Jaki montaż wybiera państwa klient i dlaczego? Państwa zdaniem, klienci przywiązują wagę do montażu?
Zakup wysokiej klasy stolarki i zamontowanie jej w niedbały sposób, zamiast inwestycją – staje się wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Montaż odgrywa bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu okien oraz zabezpieczeniu budynku przed niepożądanymi stratami energii cieplnej. Dlatego, klient, który decyduje się na zakup stolarki w naszym salonie – w większości przypadków decyduje się na system szczelny (ciepły). Uświadamiamy naszych Klientów o skutkach ekonomicznych, prawnych i też ekologicznych o niezastosowaniu systemów montażowych energooszczędnych. Dzięki temu decydują się na montaże poprawne, ciepłe i dzięki temu okna i drzwi funkcjonują dobrze latami.

Jesteście państwo laureatem programy Rekomendowane Salony Okien i Drzwi. Co to dla Państwa znaczy?
Jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni, że takie wyróżnienie trafiło właśnie do nas. Od samego początku przy każdej rozmowie z Klientem informujemy o naszej rekomendacji. Taka informacja pojawiła się na naszej stronie internetowej i Facebooku firmowym po to, aby ta informacja trafiła do naszych potencjalnych klientów. Otrzymanie takiego wyróżnienia na pewno przyczyni do szybszej i łatwiejszego podjęcia decyzji przez naszych Klientów o podjęcie współpracy naszą firmą. W dzisiejszych czasach takie rekomendacje są ważne, bo każdy z nas jak szuka firmy, w której chce dokonać zakupów to poszukuje dobrych opinii w Internecie. W dużej mierze o sukcesie danej firmy decydują rekomendacje zadowolonych klientów i wyróżnienia.

Co według Państwa jest najważniejsze, aby funkcjonować i rozwijać się w dzisiejszych czasach?
W dzisiejszych czasach ważne jest to by dostarczać swoim klientom jak największy poziom usług, które się świadczy. Oczywiście też jest istotne, aby korzystać z nowinek jakie są dostępne na rynku (nasza branża) nie mówię tu tylko o nowoczesnych systemach montażowych czy też narzędziach do pracy np. żuraw typu pająk ale korzystanie z nowoczesnych środków przekazu informacji (Internet). Ważny też jest sam salon sprzedaży, aby był wyposażany w nową aktualną wystawkę okien, drzwi, etc., był schludny i przejrzysty.

Z iloma firmami państwo współpracujecie i czy kogoś chcielibyście państwo szczególnie wyróżnić.
Ofertę AiR Okna tworzą systemy PVC, systemy aluminiowe, a także przeciwpożarowe, bramy garażowe wraz z automatyką, rolety zabezpieczające, osłony wewnętrzne, parapety oraz szereg innych dodatków. Współpracujemy z około 50 firmami, ale do naszych głównych partnerów należą takie firmy jak AdamS, Vetrex, Wikęd, Wiśniowski, Somfy, Torys itp.. Wysoka jakość oferowanych przez nas produktów to spełnianie oczekiwań naszych klientów. Bez wątpienia każdy Klient znajdzie coś dla siebie.

Gdyby maiła pan określić jednym zdaniem firma AiR Okna to …to co by Pan powiedział?
Dewizą firmy jest jakość, profesjonalizm a przede wszystkim satysfakcja klienta. Potwierdzeniem tego są liczne referencje i rekomendacje.

Więcej o ofercie firmy na stronie: www.airokna.pl