Pergole tarasowe i ogrodowe – prywatne strefy relaksu

Relaks na świeżym powietrzu przez 365 dni w roku bez względu na pogodę – brzmi wspaniale, prawda? A może być jeszcze lepiej. Wyobraźmy sobie, że po powrocie z pracy możemy miło spędzić czas w przestrzeni pełnej słońca, zieleni, kwiatów. W pobliżu stoi nasza lodówka, barek… Brzmi pięknie, ale wszyscy doskonale wiemy, że pogoda w naszym klimacie potrafi być kapryśna. Piękny, upalny dzień nierzadko kończymy, uciekając przed deszczem czy burzą. Na szczęście istnieją rozwiązania, które potrafią adaptować się także do takich warunków. Postaramy się podpowiedzieć Wam, jak stworzyć własną strefę relaksu, która jednocześnie chroni przed słońcem, deszczem i wiatrem, a nawet śniegiem, a przy tym będzie niepowtarzalną ozdobę naszego ogrodu bądź tarasu.

 

Dobrze zaprojektowany ogród lub taras daje nam możliwość wykorzystania tych miejsc jako przedłużenia mieszkaniowej przestrzeni życiowej. To tutaj, zwłaszcza latem, spędzamy najwięcej czasu. Planując architekturę ogrodu czy tarasu, warto więc zadbać o funkcjonalność wybranych rozwiązań.

Pergole ogrodowe na każdą porę roku

Taras wychodzący na ogród to miejsce idealne do wypoczynku zwłaszcza w ciepłe dni. Latem może być na nim jednak zbyt gorąco. Doskonałym sposobem na uzyskanie cienia na tarasie, zwłaszcza w upalne dni, jest montaż pergoli nowej generacji marki SUNTECH z obracanymi aluminiowymi listwami, które można ustawić pod różnym kątem, czyli tzw. lamelami. Pozwalają one dozować ilość promieniowania słonecznego w zależności od preferencji użytkowników. A dzięki opcji zamknięcia lameli w pergoli bioklimatycznej możliwe jest schronienie się przed deszczem i wiatrem przy załamaniu pogody. Natomiast uzupełnienie pergoli o promienniki podczerwieni, które generują ciepło czy też subtelne oświetlenie, może okazać się szczególnie przydatne podczas jesiennych wieczorów. Z kolei różnorodny system osłon bocznych umożliwi nam korzystanie z pergoli przez cały rok, nawet zimą. Kolejną zaletą lameli jest możliwość montażu dodatkowych dekoracji, sadzenia roślin np. ozdobnych pnączy.

Pergole nowej generacji to rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie odpoczynek w ogrodzie lub na tarasie, niezależnie od aktualnych warunków pogodowych. Stanowią połączenie nowoczesnej techniki, stylu i komfortu użytkowania. Zostały wykonane w bardzo nowoczesnym stylu. Zaś cała konstrukcja jest niezwykle łatwa w utrzymaniu, a dzięki zastosowaniu trwałych, wysokiej jakości materiałów będzie nam służyć przez wiele lat.

Pergole nowej generacji marki SUNTECH z pewnością pomogą nam stworzyć własną strefę relaksu i prywatności, w której jakakolwiek zmiana warunków atmosferycznych nie będzie dla nas przeszkodą, aby czerpać radość z przebywania na świeżym powietrzu.

Więcej informacji na temat produktów oraz kontakt z ekspertem: www.inteligentne-pergole.pl

Pergole tarasowe