Oknosfera ekspert sprzedaży stolarki okienno-drzwiowej

Firma, która nie stosuje zasady “Klient nasz Pan”, a jednak otrzymała tytuł Rekomendowanego Salonu Okien i Drzwi. Pan Robert Fałkowski czyli prezes salonu Oknosfera stosuje wyłącznie najbardziej adekwatne do naszych czasów strategie! Przygotowani na autorskie podejście do branży? Zapraszamy Państwa do zapoznania się z dzisiejszym wywiadem.

Panie Robercie, znamy się bardzo długo, ale proszę opowiedzieć naszym czytelnikom, jak długo jest Pan w branży, skąd pomysł na własny salon okien i drzwi?
Historia zaczyna się już ponad 16 lat temu, bo to wtedy zacząłem angażować się w branże  stolarki otworowej. Początkowo pracowałem w pionie produkcyjnym producenta okien i drzwi, widziałem jak wygląda cały proces tworzenia produktów. Następny krok to dział handlowy, gdzie realizowałem się kolejno u dwóch innych producentów stolarki już w bezpośrednim kontakcie z Klientem. Zebrane doświadczenia doprowadziły mnie do decyzji, że chcę założyć własną firmę zajmującą się sprzedażą, dostarczaniem produktów bezpośrednio do klienta. Od samego początku działalności firmy Oknosfera, bardzo praktyczna okazywała się wiedza na temat produkcji okien i drzwi. Dzięki temu mogłem mieć pewność, że nasz salon wybiera wyłącznie najlepsze produkty na rynku.

Oknosfera rekomendowany salon sprzedaży okien i dzrwi

Prowadzenie salonu, stały kontakt z klientem – nie jest to łatwe zadanie. Pana firma jednak radzi sobie doskonale. Czy może nam Pan zdradzić sekret sukcesu Oknosfery?
To jest pytanie, na które na pewno nie mogę dać pełnej odpowiedzi! (śmiech) Jest wiele aspektów, jednak warto skupić się na naszych konsumentach. Obecnie klienci zanim dotrą do salonu przeglądają informacje branżowe w internecie, dzięki dużemu dostępowi danych są świadomi, a co za tym idzie – wymagający. Nas to nie przeraża, jesteśmy przygotowani do współpracy z każdym klientem, takim który już wie czego chce i takim, który potrzebuje w tej kwestii naszego wsparcia czy sugestii. Klienta traktujemy jak partnera, a mając świadomość, że tworzenie własnego domu bądź w przypadku klientów instytucjonalnych tworzenie własnej placówki wiąże się z wieloma poważnymi decyzjami, chcemy, aby podczas zakupu w naszym salonie rozwiać jak najwięcej wątpliwości i te decyzje ułatwiać.

W jaki sposób?
Nasz salon liczy 60 m2, aby jak najwięcej rozwiązań mógł zobaczyć klient na własne oczy. Ponadto posiadamy szeroki zakres produktów, ponieważ współpracujemy z wiodącymi producentami takimi jak Oknoplast, który jest naszym głównym partnerem. Oferujemy również produkty innych rekomendowanych marek: Parmax, Novoferm, Aluhaus, Sokółka, Asilo, DRE czy Wiśniowski. To dobre partnerstwa, dzięki którym razem, możemy mieć pewność, że będą to decyzje wyłącznie pozytywne w skutkach!

Jakie produkty cieszą się obecnie największym zainteresowaniem ze strony kupującego?
Teraz liczy się światło i przestrzeń oraz energooszczędność. Klienci coraz częściej planują duże przeszklenia, nawet na całe ściany. Wiąże się to z rozwiązaniami, które zapewniają wyjątkowo dobrą izolacje ciepła. Pomieszczenia mogą być teraz bardziej przestrzenne dzięki nowym systemom przesuwnym. Myślę też, że teraz bardziej niż kiedykolwiek zarówno duże firmy jak i klienci indywidualni przykuwają ogromną uwagę do bezpieczeństwa. Pojawiło się na rynku wiele nowych systemów zabezpieczających i przeciwpożarowych. Wśród naszych produktów na pewno znajdzie się rozwiązanie adekwatne do potrzeb.  

Realizacje firmy Oknosfera z Gadańska Oknosfera jakie drzwi wybraćoknosfera najlepsze bramy oknosfera - drzwi do domu

 

 

 

 

 

Panie Robercie, co Pana zdaniem tkwi w sile firmy Oknosfera?
Myślę, że nie skłamię jeśli powiem, że wyróżniamy się na tle innych firm precyzyjnym doborem produktów i doświadczeniem. W ramach naszej oferty nie ma produktów przypadkowych. Zwracamy uwagę zarówno na jakość wykonywanych produktów jak i design. Dlaczego? Podam przykład… Drzwi strzegą ogniska domowego i stanowią wizytówkę każdego domu. Oferujemy drzwi z wypełnieniami o klasycznej i ponadczasowej formie. Bogata paleta kolorystyczna, różnorodne wzornictwo wypełnień sprawiają, że drzwi idealnie komponują się w każdym stylu architektonicznym. I to jest nasze podejście do wszystkich produktów w naszej ofercie.

Co według Państwa, jest najważniejsze, aby funkcjonować i rozwijać się w dzisiejszych czasach?
Jako firma Oknosfera przykładamy ogromną wagę do stałego rozwoju. Szkolenia pracowników. Bezpośredni kontakt z klientem i nastawienie na budowanie długotrwałej opartej na zaufaniu relacji.

Jeśli miałby Pan określić jednym zdaniem Firma Oknosfera to…. To co by Pan powiedział?
Oknosfera to zaufany i doświadczony partner dla Twojej inwestycji.

Więcej na temat oferty firmy Oknosfera na stronie: www.oknosfera.com.pl