Montaż dużych przeszkleń, czyli nowocześnie, funkcjonalnie, bezpiecznie

Duże, panoramiczne przeszklenia to obecnie bardzo częste rozwiązania, wybierane w nowoczesnych domkach jednorodzinnych, apartamentach, hotelach, ale także w ogrodach zimowych czy mansardach. Klienci coraz częściej wybierają tego typu elementy w swoich domach. Duży nacisk kładą na nowoczesność oraz odpowiedni design. Co się z tym wiąże? Konieczność zastosowania specjalistycznego montażu oraz wybór odpowiednich urządzeń – takich, które podołają tego typu zadaniu i sprawią, że Klient będzie zadowolony przez długie lata z wyboru takich przeszkleń i profesjonalnego, ciepłego ich montażu.

Co często kojarzy nam się z montażem dużych przeszkleń?

Ciężkie, dwukomorowe szyby, mozolna praca, długie godziny spędzone na budowie, ogromne nakłady finansowe przeznaczone na grupę montażową, usterki, wady, reklamacje, BHP, itp. To pasmo niekończących się „nieszczęść”. Nic bardziej mylnego, jeśli wybierzemy odpowiedni typ montażu oraz urządzenia, które znacznie ułatwią nam pracę i sprawią, że nie będzie ona mozolna, ale będzie bezpieczna, szybka, skuteczna. W dobie dzisiejszego braku wykwalifikowanych pracowników oraz przestrzegania zasad BHP, wybór odpowiedniego sprzętu służącego do montażu dużych przeszkleń to kolejny czynnik przemawiający za wynajmem lub jego zakupem. Obecnie w Polce istnieje kilka firm, w których można kupić tego typu specjalistyczny sprzęt lub go wynająć w zależności od potrzeb. Każdy może dostosować ofertę do swoich potrzeb, wybierając żurawie, mini żurawie, winlety, itp. Warto podkreślić, iż rosnące wymagania inwestorów, nowe koncepcje architektów, zmuszają naszą branże do zakupu tego typu urządzeń. Montaż tego typu przeszkleń staje się wtedy normalnym wykonywanym projektem. W dzisiejszych czasach przy dostępności, do urządzeń tego typu, nie trzeba się już obawiać o „wymagające” projekty.

Specjalistyczny sprzęt ułatwiający montaż okien

W wielu przypadkach wstawianie tego typu przeszkleń za pomocą ludzkich rąk jest niemożliwe lub wręcz niebezpieczne. Dzięki zastosowaniu mini żurawi ten problem jest rozwiązany. Zastosowanie mini żurawi sprawdza się także w przypadku gdy teren budowy, na którym prowadzone są wszystkie prace jest trudno dostępny. Unikniemy wtedy zastosowania dźwigów budowlanych, zwłaszcza niemobilnych, które nie gwarantują nam dużej precyzji co do wymaganych efektów. Zastosowanie tego typu urządzeń gwarantuje wysoką wydajność prac, mobilność i ogromną elastyczność przekraczający możliwości grup montażowych. Co się z tym wiąże ograniczenie kosztów zatrudnienia i znaczne zwiększenie ekonomiczności pracy pod względem czasowym oraz finansowym. Mini żuraw może precyzyjnie przenosić nawet największe przeszklenia dzięki zastosowaniu specjalnych przyssawek pneumatycznych o odpowiednim udźwigu. Tak zwane chwytaki próżniowe dają możliwość przenoszenia szyby w dowolne miejsce. Mocny uchwyt to bezpieczeństwo zarówno dla przenoszonego ładunku, jak i dla pracownika.

Gdzie można zastosować mini żurawie do montażu dużych przeszkleń?

Montaż dużych przeszkleń to obecnie silny trend nie tylko w budownictwie biurowym, usługowym czy przemysłowym – to także szyby fasadowe, jak ogrody zimowe i szklane dachy. Wielkogabarytowe, podgrzewane okna, montowane są w wielu miejscach. Należą do nich: domy jednorodzinne i posesje prywatne, fasady i wnętrza budynków biurowych, budynkach usługowo – handlowych, budynkach administracji państwowej, obiektach sportowych, placówkach oświatowych, uczelniach, muzeach, podgrzewanych dachach. Jak widać w dzisiejszych czasach wynajem lub zakup tego typu urządzeń jest wręcz koniecznością.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.winlet.pl