Balustrada wysuwana WIND-DAM to ochrona przed silnym wiatrem, ale także piękna ozdoba.

Designerskie balustrady szklane na tarasy, balkony, ogródki, to innowacyjne rozwiązanie, które chroni przed wiatrem i nie tylko. Balustrady szklane stosowane jako element wykończenia domu są konstrukcją nadającą elegancji i nowoczesności elewacji budynku. W szczególności w miejscach z atrakcyjnym widokiem na góry, morze, las czy jezioro. Ta wyjątkowa innowacja, została doceniona przez Stolarka VIP na VI Międzynarodowym Forum Stolarki VIP nagrodą Odkrycie Roku 2021.

WIND Dam wydłuża przebywanie w ogródku restauracyjnym

Innowacja do restauracji i hoteli

Systemy WIND-DAM to system balustrad chowanych w pionie do zastosowań zewnętrznych. Hartowana szyba pełni funkcję zarówno balustrady balkonowej, jak i systemu parawanu chroniącego przed wiatrem i deszczem. Zastosowanie systemu Wind-Dam wraz z markizami zwiększa komfort dla klientów ogródków restauracyjnych oraz hotelowych i wydłuża czas działania ogródka restauracyjnego o 3 – 4 godziny dziennie.

Znakomita elegancja, zastosowanie aluminium w ramie pozwala uzyskać minimalny i nowoczesny styl, a szkło laminowane zapewnia maksymalny przepływ naturalnego światła.

Rewelacyjny projekt, ruchoma część unosi się za pomocą lekkiego nacisku co sprawia, że jest łatwy w obsłudze.

Lekkość i wytrzymałość, rama wykonana jest z profilu aluminiowego w połączeniu z bezpiecznym przezroczystym szkłem hartowany. W balustradzie zastosowano szkło laminowane (5.5.2 PVB) na części stałej i szkło monolityczne o gr. 6 mm na części ruchomej. Szkło oraz cała konstrukcja zostały zaprojektowane tak, aby były zasadniczo trwałe i odporne.

Unikalna ochrona przed wiatrem, wszystkie modele działają wyjątkowo dobrze na zewnątrz, zapewniając izolację akustyczną i ochronę przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi.

Wygodna instalacja, wygodne użytkowanie – system został starannie zaprojektowany, aby można go było łatwo zainstalować w krótkim czasie. Wysuwanie balustrad jest bezpieczne i bardzo łatwe w użyciu.

Nasz system przechodzi wszystkie niezbędne testy jakości i bezpieczeństwa.

 

Zalety systemu WIND-DAM

* ochrona przed wiatrem gdy balustrada jest wysunięta (obliczenia wytrzymałości na 120 km/h)
* ochrona przed wiatrem gdy balustrada jest złożona (obliczenia wytrzymałości na 190 km/h)
* automatyczna blokada po wysunięciu balustrady – brak hałasu podczas naporu wiatru
* wygłuszenie akustyczne
* nowoczesny wygląd
* odporność na warunki atmosferyczne (-30 / +70)

Więcej informacji na temat produktów oraz kontakt z ekspertem: wind-dam.com